Selgusid fotokonkursi "Ülikooli nägu" võitjad

Tallinna Ülikooli 19. sünnipäeva raames toimus tudengite fotokonkurss, mille võitjad kuulutati välja ülikooli sünnipäeva konverentsil "Targalt tulevikku". Ülikooli linnakus on kuni 13. maini üleval fotonäitus žürii valitud- ja võidutöödest.

Fotokonkursi võitjad

Konkursil osalemiseks tuli esitada vähemalt neli fotot, mis võtaksid kokku Tallinna Ülikooli. Kunstilisi tingimusi ega muid nõudeid fotodele ei seatud. Nii laekuski konkursile väga eriilmelisi pilte ja fotoseeriaid, mille loomiseks oli kasutatud peegelkaamerat või näiteks ka nutitelefoni.

Konkursile esitas oma tööd kokku 24 erinevat autorit. Töid asus seejärel hindama ülikooli töötajatest ja üliõpilastest koosnev žürii koosseisus  Kristiina Oppi (muuseumi peavarahoidja), Kristjan Kalde (kujundaja), Marten Puidak (audiovisuaalmeedia spetsialist) ning Ana Maria Akhvlediani (üliõpilaste fotoklubi juht).

Konkursi võidutööde autoriteks osutusid Mariliis Pruul, Maria Maas ja Ere Viisitam. Kõik võitjad said auhinnaks aastase pääsme Fotografiskasse ning loomulikult ka tunnustuse kõigilt žüriiliikmetelt.

Näitust žürii valitud- ja võidutöödest saab näha Astra maja 1. korrusel kohvik Astraarium kõrval asuvas Teadusnäituste galeriis. Näitus on avatud alates 18. märtsist kuni 13. maini 2024.